ATAÜNİ Uzaktan Eğitim Merkezi ATAUZEM için TIKLA!
ATAÜNİ Uzaktan Eğitim Merkezi ATAUZEM için TIKLA!

Talep ve Önerilerinizi Uzaktan Eğitim Merkezine ulaştırmak için tıklayınız!

Sistem kullanımı ve sistemle ilgili sorunlarınız için;

Çağrı merkezi: 444 9 282
Özel Kalem: 0442 231 56 10
Fax: 0 442 236 04 45

Adres: Atatürk Üniversitesi, Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü
25240, Erzurum

Her türlü sorunlarınız için bize e-mail gönderebilirsiniz.
atauzem@atauni.edu.tr

ATAUZEM Hakkında


Kuruluş

Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ATAUZEM) 23 Temmuz 2009 tarihinde kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren hızlı ve kaliteli bir gelişim sergileyen ATAUZEM çok kısa sürede büyük bir öğrenci potansiyeline sahip olmuştur. Halen yürütülmekte olan Hemşirelik Lisans Tamamlama (HELİTAM) programının yanı sıra 2010-2011 eğitim-öğretim yılında İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM ) ve Güvenlik ve Adli Bilimler Tezsiz Yüksek Lisans(GAB) programı eklenmiştir. Ayrıca ön lisans düzeyinde eğitim veren Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama Bölümü bulunmaktadır.

Alt Yapı

ATAUZEM ana yerleşkeden uzak öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için de çeşitli uygulamalar geliştirebilecek alt yapıya sahiptir. Senkron ve asenkron uygulamalar kapsamında 100 megabayta varan bant genişliklerinde ayrı sunucular kullanılmaktadır. Yüksek kalite ve son teknolojilerle oluşturulan ses ve video stüdyoları mevcuttur. Stüdyolar aracılığı ile öğretim elemanları öğrencilerine yönelik eğitsel materyaller oluşturabilmekte ve yayımlayabilmektedir. Ayrıca sanal sınıf platformu ile canlı dersler sunulabilmektedir. Sanal sınıflar aracılığı ile öğretim elemanları ile öğrenciler sanal platformda bir araya gelmektedirler.

Bu platformu kullanan öğrenciler ilgili oldukları derslerin kayıtlarını web üzerinden istedikleri zaman ve yerde takip edebilmektedirler. ATAUZEM eğitim teknolojisi alanında araştırmalar yaparak ve bu alandaki gelişmeleri takip ederek kaliteli bir uzaktan eğitim için gerekli tüm teknolojik altyapıyı hazırlamaya ve sunmaya devam etmektedir.

Birimler

Zaman içinde kurumsal yapısını olgunlaştıran ATAUZEM bünyesine çeşitli birimler bulunmaktadır.

– Program Koordinatörlüğü
– Eğitsel Materyal Geliştirme Birimi
– Ses ve Video Çekim Birimi
– Canlı Sınıf Uygulamaları Birimi
– Sistem Yönetim Birimi
– Ölçme ve Değerlendirme Birimi
– Öğrenci İşleri Birimi
– Çağrı Merkezi Birimi
– Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birimi
– Öğretim Üyesi Destek OfisiAtatürk Üniversitesi resmi web sitesi için tıklayın!