ADÜ Kayıt Yenileme İşlemi Yapacak Öğrencilerin Dikkatine!

KATKI PAYI VE ÖĞRENİM ÜCRETİ İŞLEMLERİ

31.08.2013 tarih ve 28751 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı gereğince;

1. Birinci öğretim programı öğrencilerinden, programının normal süresi içerisinde bulunan (dönem uzatmayan) öğrenciler, katkı payı ödemesi yapmayacaklardır. Program süreleri sonunda mezun olamayan (dönem uzatan) öğrenciler;

· Öğrenim süresi 2 yıl olan ve 3. ve daha fazla yılında eğitimine devam edenler,

· Öğrenim süresi 4 yıl olan ve 5. ve daha fazla yılında eğitimine devam edenler,

· Öğrenim süresi 5 yıl olan ve 6. ve daha fazla yılında eğitimine devam edenler,

· Öğrenim süresi 6 yıl olan ve 7. ve daha fazla yılında eğitimine devam edenler,

· Yüksek Lisans (Tezli) olan ve 3. ve daha fazla yılında eğitimine devam edenler,

· Yüksek Lisans (Tezsiz) olan ve 4. ve daha fazla yılında eğitimine devam edenler,

· Doktora/Sanatta Yeterlilik eğitimi yapan ve 5. ve daha fazla yılında eğitimine devam edenler;

öğrenci katkı paylarını ödeyeceklerdir.

2. İkinci öğretim programı öğrencilerinin tamamı (programının normal süresi içerisinde bulunan veya program süreleri sonunda mezun olamayan) belirlenen öğrenim ücretini ödeyeceklerdir.

3. Yabancı uyruklu öğrenciler kendileri için belirlenen öğrenim ücretini ödeyeceklerdir.KATKI PAYI / ÖĞRENIM ÜCRETI ÖDEME IŞLEMLERİ

Yukarıdaki 1. 2. ve 3. maddeye göre katkı payı/öğrenim ücreti ödemesi yapması gereken öğrenciler ödeme yaptıktan sonra; ödeme yapması gerekmeyen öğrenciler ise doğrudan http://obisnet.adu.edu.tr adresinden öğrenci numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra “Ders Kayıt İşlemleri” menüsünden ders kaydını yapabileceklerdir. Giriş şifreleri ile ilgili açıklamalar bu adreste verilmiştir. Katkı payı / öğrenim ücreti miktarları için TIKLAYINIZ!

· Hiç bir şekilde herhangi bir hesap numarası ile ödeme yapılmayacaktır.

· Havale veya EFT yoluyla yapılan ödemeler kabul edilmeyecektir.

· Katkı payı/öğrenim ücreti ödemelerinin Türkiye genelinde Halk Bankası Şubeleri / ATM / İnternet Bankacılığı üzerinden, TC Kimlik Numarası ile yapılması gerekmektedir. Aşağıdaki tabloda belirtilen bitiş tarihinde sistem kapanacak ve bu tarihten sonra katkı payı/öğrenim ücreti ödemesi yapılamayacaktır.

· ATM üzerinden katkı payı/öğrenim ücreti yatırma işlemi;

§ Kartsız İşlem için sırasıyla Kurum Ödemeleri > Harç butonları tıklanır, İl plaka kodu olarak 09 girilir, Adnan Menderes Üniversitesi seçildikten sonra açılan ekranda TC Kimlik Numarası girişi yapılarak ödeme işlemine devam edilir.

§ Kartlı İşlem için sırasıyla Diğer İşlemler > Kurum Ödemeleri > Harç butonları tıklanır, İl plaka kodu olarak 09 girilir, Adnan Menderes Üniversitesi seçildikten sonra açılan ekranda TC Kimlik Numarası girişi yapılarak ödeme işlemine devam edilir.

· İnternet Şubesi üzerinden katkı payı/öğrenim ücreti yatırma işlemi;

İnternet Şubesine giriş yapıldıktan sonra sırasıyla; Diğer Ödemeler > Eğitim Ödemeleri butonları tıklanır, Adnan Menderes Üniversitesi seçildikten sonra açılan ekranda TC Kimlik Numarası girişi yapılarak ödeme işlemine devam edilir.Adnan Menderes Üniversitesi resmi web sitesi için tıklayın!