DPÜ 2014-2015 Kayıt Yenileme ve Ders Kayıt İşlemleri


DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTE / ENSTİTÜ/ YÜKSEKOKUL / MESLEK YÜKSEKOKULU
KAYIT YENİLEME TARİHLERİ


Kayıt Yenileme Tarihleri 03-04-05 Eylül 2014
Danışman Onayı Son Tarihi 15 Eylül 2014
Derslerin Başlama Tarihi 08 Eylül 2014
Ders Ekleme/ Silme Tarihleri 08 – 15 Eylül 2014

KAYIT YENİLEME AŞAMALARI

Öğrenim ücreti/katkı payı tutarınızı Türkiye’nin her yerinde bulunan Ziraat Bankası ATM’lerinden ve Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı üzerinden öğrenci numarası ile yatırınız. (ödeme yapmamanız veya ödemeniz gereken harç tutarınızdan eksik ödeme yapmanız durumunda ders kayıt ekranı açılmayacaktır.)

Öğrenim Ücreti/Katkı Payı (Harç) duyurusu için tıklayınız!

Kayıt yenileme tarihleri içerisinde Öğrenci Bilgi Sistemine girerek derslerinizi seçiniz. İsteyen öğrencilerimiz ders seçme işlemini birimlerinde danışmanları ile birlikte yapabilirler.

Seçtiğiniz dersleri kontrol ediniz ve kesinleştirme işlemini yapınız. Derslerinizi seçerken Öğrenci İşleri Bilgi Sisteminin vereceği uyarıları mutlaka okuyunuz ve bu uyarılar doğrultusunda kayıt işlemlerinizi tamamlayınız. Kayıt yenileme tarihleri içerisinde ders kaydını kesinleştirmeyen öğrenci kayıt yaptırmamış kabul edilir.

Derslerinizi seçerek kaydınızı kesinleştirdikten sonra kayıt tarihlerinin sonuna kadar kaydınızın danışmanınız tarafından onaylanıp onaylanmadığını mutlaka kontrol ediniz. Onaylanmamışsa danışmanınızla irtibata geçerek kaydınızın onaylanmasını sağlayınız.

Kayıt yenileme tarihleri içerisinde ders kaydını kesinleştiren öğrencilerden, ders ekleme ya da silme işlemi yapmak isteyenler bu işlemi ekle/sil tarihlerinde birimlerinde danışmanları ile birlikte yapabilirler.

Dumlupınar Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde yapılan değişikliklerle ilgili Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan "bilgilendirme duyurusunu" mutlaka okuyunuz.

ÇİFT ANADAL DERS KAYDI

Çift anadal yapan öğrenci, ana dalında asgari 15 AKTS olmak üzere, ana dalında ve çift ana dalında toplam 50 AKTS değerinde ders alabilir. Anadalından mezun olan çift anadal öğrencisinin ders kaydında Dumlupınar Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim Öğretim Yönetmeliği’ndeki ders kayıt kuralları geçerlidir. Ancak, iki yarıyıl üst üste çift anadal programından ders seçmeyen öğrencinin çift anadal programından kaydı silinir.

Çift anadal programına kayıtlı öğrenci anadalına ait katkı payı/öğrenim ücreti esaslarına tabidir.

Anadalından mezun olan ve sadece çift anadalına kayıt yaptıracak öğrenciler çift anadal öğrenci numarası ile (varsa) harç ödemesini yapacaktır.

KAYITLAR İLE İLGİLİ ÖNEMLİ UYARILAR

1.Ödeme bilgi fişi öğrenci tarafından muhafaza edilecek ve okuluna verilmeyecektir. Harç ile ilgili ihtilaf çıkması durumunda öğrenci ödeme bilgi fişini ibraz etmek zorundadır.

2.Kayıt yenileme tarihlerinde ders seçmeyen ve kesinleştirmeyen öğrenci ancak, mazereti birim yönetim kurulunda kabul edilmesi halinde 08-15 Eylül 2014 tarihlerinde kayıt yapabilecektir.

3.Öğrenci Bilgi Sisteminde, cep telefon numarası değişikliği, harç tutarı v.b. konular için Fakülte / Enstitü/ Yüksekokul/ Meslek Yüksekokulu öğrenci işleri veya bölüm sekreterleri ile irtibata geçilecektir.

4.Eğitim öğretim başladıktan sonra ders yoklama listelerinde adı çıkmayan öğrencinin ders kaydı yapılmamış demektir. Ders kaydını kesinleştirdiği halde ders listelerinde isimleri olmayan öğrencinin kayıt işleminde sorun olabileceğinden, ilgili öğrenciye kayıt işlemini ekle-sil tarihlerinde düzelttirmesi gerekmektedir.


DERS KAYIT İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ İÇİN AŞAĞIDAKİ VİDEOYU İZLEYİNİZ:


Dumlupınar Üniversitesi resmi web sitesi için tıklayın!