KLU 2014 ÖSYS Ek Kontenjan İle Yerleşen Adayların Kayıt İşlemleri

KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ 2014-ÖSYS EK KONTENJAN SONUÇLARINA GÖRE YERLEŞEN ADAYLARIN KAYIT İŞLEMLERİ


2014-ÖSYS Ek Kontenjan sonuçlarına göre üniversitemiz programlarına yerleşen adayların kayıt işlemleri 13-15 EKİM 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

KAYIT ÖNCESİ YAPILACAK İŞLEMLER

Kırklareli Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının adresinden “Öğrenci Numara Sorgulama Sistemi” kullanılarak, T.C. Kimlik numaranızı sisteme girip, öğrenci numaranızı öğreniniz.

Ön kayıt işlemleri için buraya tıklayınız. T.C. kimlik numaranız, baba adınız ve doğum tarihinizi girdikten sonra sisteme giriş yapıp ön kayıt formunu doldurabilirsiniz. Ön kayıt formunu doldurmak zorunludur.

Ön kayıt formunu doldurduktan sonra “KAYDET” butonuna tıklayınız. Böylece internetten ön kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır. Sayfanın altında yer alan “YAZDIR” butonuna tıklayınız ve girdiğiniz bilgilerin çıktısını alarak imzalayınız. (Bu belgeyi kaybetmeyiniz. Kesin kayıt için gelirken aşağıdaki evraklarla beraber ön kayıt formu, kayıt bürosundaki görevlilere teslim edilecektir.)

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi. (Başarı belgesi veya öğrenci belgesi gibi belgeler mezuniyet belgesi yerine kullanılmaz.)

2. Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı
diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge. (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

3. ÖSYS Ek Yerleştirme Sonuç Belgesi.

4. İnternet üzerinden doldurulan ön kayıt formu çıktısı.5. Nüfus cüzdan fotokopisi.

6. 6 adet 4,5 x 6 ebadında fotoğraf. (son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır.)

7. Katkı payı / öğrenim ücretinin yatırıldığına ilişkin banka dekontu. (2.Öğretim
öğrencilerinin harç tahakkukları 10.10.2014 Cuma günü öğleden sonra aktif hale gelecektir.)

8. Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı öğrencileri için tam teşekküllü bir devlet hastanesi veya özel hastaneden alınacak Sağlık Kurulu Raporu.

9. 1991 (dahil) ve daha önce (1990, 1989, …) doğumlular için Askerlik Şubelerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi.

KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

a) Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Zorunlu hallerde noter
vekaleti ile de kayıt yapılabilir. Posta ile kayıt yapılmaz.

b) Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.

c) Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.

d) Üniversitemiz, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.

2014-ÖSYS Ek Yerleştirme sonucunda herhangi bir yükseköğretim programına yerleşmeleri durumunda bu adayların kayıtları yapılacaktır. Ancak bu durumdaki adayların askerlikleri tecil edilmiş ise askerlik tecil sürelerinin bitimine kadar kayıt hakkı kazandıkları programda eğitime devam edebilecek, tecil sürelerinin sona ermesi halinde askerlik erteleme haklarını kaybettiklerinden bu durumdaki adayların kayıtları dondurularak, askerlik hizmetlerini yaptıktan sonra eğitime devam edebileceklerdir.

İKİNCİ ÖĞRETİM ÖĞRENİM ÜCRETLERİ TUTARLARINOT: 2014-2015 eğitim-öğretim yılı ÖSYS Ek Yerleştirme sonucu yerleşen öğrencilerimiz öğrenim ücretlerini 10/10/2014 Cuma günü öğleden sonra Ziraat Bankası ATM’lerinden ve internet bankacılığı aracılığı ile yatırabilirler.