SDÜ 2014 ÖSYM Ek Yerleştirme İle Kayıt İşlemleri

2014 ÖSYS Ek Yerleştirme sonuçlarına göre Üniversitemize yerleştirilen adayların kayıtları, 13-15 Ekim 2014 tarihleri arasında adayın yerleştirildiği birimde yapılacak.

2014 ÖSYS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE KAYIT HAKKI KAZANAN ADAYLARIN KAYIT YERLERİ VE İŞLEMLERİ

Öncelikle buraya tıklayarak ön kayıt formundaki eksik bilgiler doldurup kayıt edilmelidir. Formu doldurabilmek için gerekli olan öğrenci numaranızı aynı internet adresindeki “TC Kimlik No ile Öğrenci No Sorgulama” linkini kullanarak TC Kimlik Numaranızı girmek suretiyle öğrenebilirsiniz. Şifreleriniz TC Kimlik Numaralarınızın Son 8 hanesi olarak atanmıştır. Doldurmuş olduğunuz ön kayıt formununun çıktısını alarak kayıt esnasında mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

ÖNKAYIT BİLGİ FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Ön kayıt formunu kayıt gününüze kadar doldurup, çıktı alabilirsiniz.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1) Ön kayıt bilgi formu

2) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

3) Öğrenci öğrenim ücretlerinin yatırıldığını gösteren banka dekontu, (Öğrenim ücretlerini bulunduğunuz yerdeki herhangi bir Halk Bankası veya Ziraat Bankası şubesine ya da Isparta ilindeki Halk Bankası ve Ziraat Bankası şubelerine 09 EKİM - 15 EKİM 2014 tarihleri arasında Öğrenci Numaranızı banka görevlisine bildirmek suretiyle yatırabilirsiniz).

Öğrenim ücreti yatırılırken kurumsal tahsilât sistemi kullanılacağından dolayı Yurt İçindeki Tüm Şubelerden havale masrafı talep edilmeyecektir.

HALK BANKASI BANKAMATİKLERİNDEN ÖDEME

Giriş-->Kurum Ödemeleri-->Harç-->Ödeme Yapacağınız Kurumun Bağlı Bulunduğu İl Plaka Kodu (:32 yazılacak)--->SDÜ--->Öğrenci No girerek Öğrenim Ücretinizi yatırabilirsiniz.

4) Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı Diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

5) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

6) ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversitemiz tarafından internet adresinden sorgulanacaktır. Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

7) Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Isparta Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'na kayıt yaptıracak öğrencilerin tam teşekküllü resmi bir hastaneden, eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu almaları gerekmektedir.

8) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Ön Lisans Programına Alınacak Öğrencilerin Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden, Sürücü Belgesi Almaya Engel Olmayan Bir Beden Yapısı ve Ruh Sağlığına Sahip Olduklarını Belgeleyen Rapor Almaları gerekmektedir.

2014-2015 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖĞRENİM ÜCRETLERİ

KAYITLAR 13-15 EKİM 2014 TARİHLERİ ARASINDA ADAYIN YERLEŞTİRİLDİĞİ BİRİM TARAFINDAN YAPILACAKTIR.

ÖNKAYIT BAŞVURU TARİHİ: 09.10.2014 tarihinden itibaren sayfasından öğrenci numarası ve şifrenizle giriş yapıp, ön kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 2. Öğretime kayıt yaptıracak adayların öncelikle öğrenim ücretlerini yatırmaları gerekmektedir.Süleyman Demirel Üniversitesi resmi web sitesi için tıklayın!